MINISTER OBRANY JAROSLAV NAĎ NAVŠTÍVIL POBOČKU FM GRANADA

MSM GROUP nadviazalo ďalšiu úspešnú spoluprácu s Ministerstvom obrany SR

 

Dubnica nad Váhom, 7. mája 2021 – Španielsku spoločnosť FM Granada, ktorá je súčasťou slovenskej skupiny MSM GROUP, koncom apríla navštívil Minister obrany SR Jaroslav Naď pri príležitosti spustenia významnej spolupráce v oblasti obranného priemyslu. MSM GROUP v Španielsku kompletizuje prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti kompletizuje muníciu, ktorej komponenty vyrába v domácich podnikoch na Považí a v Snine.

 

Úspechy slovenskej MSM GROUP ocenil Minister obrany SR Jaroslav Naď, ktorý sa pri príležitosti nadviazania významnej spolupráce vybral na pracovnú cestu do španielskej Granady, kde sídli Fábrica de Municiones, skrátene FM Granada, patriaca do portfólia skupiny MSM GROUP. „Vo fabrike v Snine sa vyrába tzv. telo munície, ku ktorému v podniku ZVS Holding v Dubnici nad Váhom pridávame ďalšie dôležité komponenty a celý proces je finalizovaný práve v španielskej Granade. Vynikajúca spolupráca a skvelá správa pre slovenský obranný priemysel, ako aj ľudí, ktorým poskytuje živobytie,“ uviedol minister obrany SR Jaroslav Naď v tlačovej správe Ministerstva obrany SR a dodal: „Verím, že takýchto úspechov v rozvoji našich podnikov a ich expanzie aj do zahraničia sa nám v budúcnosti podarí ešte viac. Prináša to nielen dobré meno našej krajine, ale najmä pracovné príležitosti pre ľudí žijúcich na Slovensku. Tento projekt, ktorý zamestnáva desiatky ľudí, je toho dôkazom.“

 

S Ministerstvom obrany SR máme dlhodobý vzťah, nakoľko je, okrem iného, polovičným spoluvlastníkom nášho kľúčového podniku ZVS Holding. Tešíme sa preto novej spolupráci, ktorá len potvrdzuje kvality domácich produktov z dielne MSM GROUP, ktoré vyrábame doma na Slovensku, finalizujeme v Španielsku a exportujeme do celého sveta,“ uviedol Michal Pavlík, generálny riaditeľ spoločnosti MSM GROUP.

 

Fábrica de Municiones de Granada je najnovším prírastkom slovenskej obrannej spoločnosti MSM GROUP. So sídlom v Granade (Španielsko) ponúka široké portfólio vysoko výkonnej munície zodpovedajúcej štandardom kvality NATO, najmä munície pre veľké kalibre do tankov a delostrelectva, ako aj vysoko výkonné jednopodlažné hnacie prostriedky pre strelivo stredného kalibru či vybavenie pre bojových technikov a bezpečnosť a policajné zložky.